Slovenský raj

20. - 22. 5. 2005


Pátek večer - příjezd do kempu, výběr vhodné chatky z celkového počtu 1, zavržený pokus o sabotážní otevření oken v "přetopené" chatce Hanziho, výprava do kempové koliby (česky hospoda), která však strachy před námi v 21 hodin raději zhasla. Následná akutní potřeba piva pro vyprahlého řidiče a spolucestující je přenesla přes hory a přes údolí do 3km vzdálené zaplivané šestky,  přičemž pokus o hitchhiking v nočních hodinách se hodnotí jako neśpěšný. V zaplivané šestce se uskutečnilo setkání s jarovým pivem, místními celebritami včetně Charlieho Chaplina, fenomenálně mystické servírky a nakonec i se strážnými anděly přiletivšími z "mesta lahodných paštét", kteří nás spasili před tušeným peklem. Pohádkový návrat do chatky oslaven lahvemi všeho druhu, poslech v poloze ležmo = sobota.

 

Sobota - po dvouhodinovém probouzení, snídani, závěrečné aktualizaci vytýčených cílů a nezbytné přípravě jsme vyrazili směr Rothova roklina, Velký Sokol, návrat zakázaným protisměrem (ach, ten adrenalin...) suchou roklinou, jíž protéká S. Belá (suchý potok).

kýčovité obrázky panorámat bezejmenné pahorkatiny

Kýčovitá plechová kravička

Pohodová stezka k Sokolskej rokline

Po zaplacení žebříkové daně jsme se spokojeně vydali vstříc chromovaným žebříkům a ornamenty zdobeným lávkám. Na následujícím snímku neúspěšný pokus o knockin´on heaven´s bufet před výstupem.

Na rozcestí k roklině. Vzhůru k výhledům!

 

Hle, první překážka! Hlavně suchou nohou!

Hanzi - poslední suché foto před klouzavým pádem těla do hlubin potoka.První náznaky obtíží

Hle - lávka!Zuby nehtyHle - lávka!

Nezavalená část roklinyRoztržený kaťata, naštěstí maďarské

Kdepak jsou ornamenty zdobené lávky a chromované žebříky?Nečekaný klenot

Prémiový závěr canyoninguZbytek expedičního sboru přichází......se šťastlivými výrazy ve tvářích...

a radostnými výkřikyPředstírané vyčerpáníPřekonané nebezpečí zvyšuje porodnost

Místo, na němž nelze nespočinoutSilueta spišské středověké moci

Sestup zakázaným směrem

My jdeme dobře, to vodopád je zmatenýEdo si neodpustil skotačení na kmenu

Závěrečné metry u kempuSušení, občerstvení apod.

Neděle - nákup ortofotomapy na parkovišti pod Tomašovským výstupem, trocha zmrzlé smetany a kofola a pak vzhůru na skalní terasu.

Lano rodinky sebevrahů. V pozadí další z nespočetných kýčovitých obrázků

Po sestupu z terasy následovalo v místní kolibě obsloužení otrkanou servírkou, jež zcela evidentně vyrůstala na ulici plné chlapců. Poté se naše cesty rozdělily. Dr. Mucha :) směr Mesto lahodných paštét (je to marné, Modra je bratislavský satelit), ostatní (možná na můj silný nátlak, resp. přání) směr hnízdo mocipánů ze Spiše.

Kopec jako z pohádky

Nástroje panování. Kampak se poděla středověká literatura a výtvarné umění?Tak tady máme umění středověku!Inspirace v dnešních dobách, kdy na internetu lze najít návody na výrobu bomb

Výstup na nejvyšší kruhovou obrannou věžSpiš na dlani

Sokol myšiakSeznzibilové zachytili zbytky tepla rodinného krbuKoncertní sál

Čínská zeď - spišská imitace