Schwarza

6. - 8. 6. 2003

"Kemp" Kaiserbrunn Na lodě v loď!  Vzorná technika zadáka

Nic netušící posádka... čekám na ně na technickém úseku... že by se konečně někdo cvakl? Bum do skalky áá cvak! Jedna hlava... Druhá hlava... jak se plave v 10°? 

Obávaná soutěska. Tak co, proplujeme? Rakušák v přilbě. Také jsem projel bez ztráty kytičky. Bohužel, pověřená fotografka pozdě tasila, pistolnice nešťastná. Tak aspoň úsměv pro publikum.

A za mnou první (a jediní) odvážlivci. Už zápolí s vodním proudem... hlavně žádný kontrazáběr! Kontrazáběr však přišel, loď se natočila bokem a zastavila. Co přijde teď? Cvak!

 Druhý pokus zhrzené posádky. Hlavně žádné kontra! Furt dopředu a makat! No, ještě to nebylo ono, škrtli jste, ale - projeto.

 Neděle, 6:30 ráno cestou na vrchol Schneebergu (2074mnm). Že já jsem radši nespal a hraju si tu na kamzíka! O hodinu později. Osudové rozcestí. Pravá vede dolů a je neoznačená, prostřední nahoru s cedulkou Hoch Shcneeberg, levá neoznačená. Tak tedy doprostřed. Alpská louka. Za horizontem pravděpodobně sedlo na Schneeberg. Prede mnou Schneeberg. Kde je sedlo? Že by pravá cesta byla správná?